Z zarzutami za kradzieże - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Z zarzutami za kradzieże

Data publikacji 08.02.2019

Do 5 lat więzienia grozi mieszkańcom powiatu brzeskiego. Cała trójka jest podejrzana o kradzieże w jednym z marketów w powiecie brzeskim. Ich łupem padł między innymi alkohol i artykuły spożywcze. Łączna wartość skradzionego mienia to blisko 3 000 złotych.

Informację o tym przestępstwie policjanci z brzeskiej komendy otrzymali na początku lutego. Wówczas do funkcjonariuszy wpłynęło zawiadomienie o kradzieży sklepowej, w jednej z miejscowości w powiecie brzeskim. Z przekazanych informacji wynikało, że łupem złodziei miały paść artykuły spożywcze, przemysłowe i alkohol.

Kryminalni, którzy zajęli się tą sprawą zabezpieczyli monitoring i wytypowali osoby mogące mieć związek z tą kradzieżą. Z ich ustaleń wynikało, że to trójka mieszkańców powiatu brzeskiego w wieku od 18 do 32 lat. W toku wykonywanych czynności policjanci ustalili, że te same osoby mogą mieć również związek z pozostałymi dwoma kradzieżami w tym markecie. Do wszystkich przestępstw miało dojść na przełomie stycznia i lutego tego roku. Poszkodowany wartość skradzionego mienia oszacował na blisko 3 000 złotych.

Śledczy ustalili, gdzie podejrzewani przebywają i  jeszcze tego samego dnia zatrzymali 18-letniego mężczyznę i 29-letnią kobietę. Dzień później do brzeskiej komendy zgłosił się 32-latek - trzeci z podejrzewanych.

Cała trójka usłyszała po trzy zarzuty kradzieży, za co grozi kara do 5 lat więzienia.

Praca w Policji