Zgubiły się w lesie - zostały odnalezione - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Zgubiły się w lesie - zostały odnalezione

Data publikacji 08.02.2019

Dwie młode mieszkanki Opola zagubiły się w lesie. Po kilku godzinach bezskutecznych prób odnalezienia drogi - zmarznięte - o sytuacji swojej powiadomiły służby ratunkowe. Poszukiwania miały szybkie i szczęśliwe zakończenie. Młode kobiety zostały odnalezione przez policjantów z Prudnika i Białej.

Do zdarzenia doszło 7 lutego, w lesie w okolicach Chrzelic.  Dwie młode mieszkanki Opola wracały od znajomych z Prudnika. Kobiety nie mając więcej pieniędzy, autobusem dojechały do Brzeźnicy. Z tamtego miejsca do Opola postanowiły dotrzeć pieszo przez las, gdzie się zgubiły.

18-latki przez kilka godzin, na własną rękę, próbowały odnaleźć drogę wyjścia - bezskutecznie. Późnym popołudniem widmo zapadającej nocy i coraz niższa temperatura zmusiły je by szukać pomocy gdzie indziej. Młode kobiety o swojej sytuacji powiadomiły Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Opolu.

W poszukiwania zaangażowali się policjanci z Prudnika oraz Białej, a także funkcjonariusze straży pożarnej i straży leśnej. Dzięki informacjom przekazanym przez dyspozytora oraz dobrej znajomości terenu kobiety po godzinie czasu zostały odnalezione przez policjantów. 18-latki były zmarznięte, ale nie potrzebowały pomocy medycznej.

Mieszkanki Opola zostały przewiezione do posterunku policji w Białej gdzie mogły się ogrzać i tam czekały na rodziców.
 


 

Praca w Policji