Bezpieczne ferie ze sportowcami - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Bezpieczne ferie ze sportowcami

Data publikacji 07.02.2019

Podczas sportowego obozu zorganizowanego dla piłkarzy z wrocławskiego klubu sportowego funkcjonariusze z Brzegu przypominali o rzeczach ważnych w czasie wolnym od zajęć. Dla nastolatków to nie tylko czas spędzony na zimowych sportach, ale również w sieci. Dlatego przypominaliśmy o tym, jakie zasady obowiązują podczas serfowaniu po internecie, jak strzec swojej prywatności i chronić swoje dane osobowe.

Przed feriami i w trakcie policjanci z Brzegu rozmawiają z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie. Tym razem funkcjonariusze uczulali piłkarzy jak samemu zadbać o siebie.

To przede wszystkim rady dotyczące zagrożeń jakie się pojawiają zimą. Przestrzegali przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne i przypominali, że jedynym bezpiecznym miejsce „na ślizgawkę” jest sztuczne lodowisko. Mówili również o tym jak zachować się na stoku i aby nie zjeżdżać na sankach i nartach w miejscach położonych w bliskiej odległości od drogi i innych ciągów komunikacyjnych. Ważne aby młodzież podczas korzystania z dróg również korzystały elementów odblaskowych, dzięki którym jesteśmy bardziej widoczni.

Młodzież podczas wolnych od zajęć dni, często spędza czas w sieci. Dlatego przestrzegaliśmy przed pochopnym nawiązywaniem znajomości w internecie i spotykaniem się z takimi osobami. Nigdy nie wiem kto po drugiej stronie jest, czy mówi prawdę i czego możemy się spodziewać podczas spotkania. Osoby poznane w sieci często mogą zmieniać twarze – nieznane w realnym świecie mogą podawać się za kogoś w innym wieku, z innej miejscowości. Niezależnie od swojego wieku należy pamiętać, że w sieci nie jesteśmy anonimowi. Wszystko co piszemy i publikujemy zostaje w niej na długi czas. Dlatego umieszczane informacje powinny być przez nas przemyślane. Komentarze, które pozostawiamy na odwiedzanych stronach, powinny dobrze o nas świadczyć. Tak jak w życiu codziennym - odnośmy się do innych z szacunkiem, bez wyzwisk czy zastraszania. Mając świadomość, że to właśnie my tworzymy Internet pamiętajmy, jakim chcielibyśmy go zastać i dbajmy o wspólne bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni.

Praca w Policji