Aktualności

Komendant podziękował młodej kobiecie za uratowanie życia mężczyźnie

Data publikacji 06.02.2019

Komendant Powiatowy Policji w Nysie mł. insp. Dariusz Dregan w trakcie spotkania z 17-letnią mieszkanką gminy Otmuchów, podziękował jej za odwagę i uratowanie życia mężczyźnie. Uroczyste podziękowanie odbyło się w otmuchowskim Ratuszu, gdzie nagrodzono i pogratulowano młodej kobiecie wzorowej postawy obywatelskiej.

5 lutego, Komendant Powiatowy Policji w Nysie mł. insp. Dariusz Dregan spotkał się z 17-latką i podziękował za uratowanie życia 70-letniemu mężczyźnie, który targnął się na swoje życie.

Do zdarzenia doszło 17 grudnia 2018 roku w godzinach popołudniowych. Wtedy mieszkanka gminy Otmuchów wracała do domu po szkole. Kiedy zauważyła sznurek na jednym z ogrodzeń posesji, postanowiła to sprawdzić. Okazało się, że do sznurka przywiązany jest mężczyzna. Natychmiast wezwała pomoc i wspólnie z inną osobą pomogła odciąć mężczyznę, który usiłował popełnić samobójstwo. Dzięki szybkiej reakcji i sprawnie przeprowadzonej reanimacji, 70-latka udało się uratować.

Szef nyskiej Policji w swoim wystąpieniu, podziękował za zaangażowanie, odwagę, czujność oraz wzorową postawę godną do naśladowania. Podkreślił, że takie zachowanie zasługuje na słowa najwyższego uznania, ponieważ mimo młodego wieku wiedziała jak postąpić.

W spotkaniu uczestniczył również Burmistrz Miasta Otmuchowa Jan Woźniak oraz Komendant Komisariatu Policji w Otmuchowie nadkom. Krzysztof Włoch wraz z zastępcą nadkom. Dariuszem Kielarem. Wszyscy przyłączyli się do podziękowań i gratulacji wręczając 17-latce nagrody.

  • Komendant podziękował młodej kobiecie za uratowanie życia mężczyźnie
  • Komendant podziękował młodej kobiecie za uratowanie życia mężczyźnie
  • Komendant podziękował młodej kobiecie za uratowanie życia mężczyźnie
Praca w Policji