Spotkanie w ramach kampanii "Bezpieczny i świadomy Senior" - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Spotkanie w ramach kampanii "Bezpieczny i świadomy Senior"

Data publikacji 04.02.2019

Dzielnicowi oraz policjant zajmująca się profilaktyką społeczną rozmawiali z gośćmi Pensjonatu Seniora w Zakrzowie. Spotkanie odbyło się w ramach wojewódzkiego programu „Świadomy i bezpieczny Senior". Funkcjonariusze rozmawiali między innymi o zagrożeniach z którymi mogą spotkać się osoby starsze. Na koniec spotkania seniorzy otrzymali opaski odblaskowe oraz gadżety promujące bezpieczeństwo.

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla w ramach wojewódzkiego programu „Świadomy i bezpieczny Senior” przeprowadzili kolejne spotkanie w Pensjonacie Seniora w Zakrzowie.

Kierownik dzielnicowych asp.szt. Roman Barzyk oraz mł.asp. Paweł Szymkowiak zajmujący się profilaktyką, a także dzielnicowi mł. asp. Piotr Duduś i asp. Beniamin Kasprzak rozmawiali z uczestnikami spotkania na temat bezpieczeństwa w różnych codziennych sytuacjach.

Na podstawie przykładów z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego policjanci omówili najczęściej występujące zagrożenia z którymi mogą spotkać się osoby starsze. Funkcjonariusze informowali zebranych jak postępować, aby nie paść ofiarą przestępców. Omawiając nowe sposoby działania oszustów, przestrzegali przed przekazywaniem pieniędzy obcym oraz wpuszczaniem nieznajomych do swoich domów.

Policjanci przybliżyli także uczestnikom interaktywne narzędzie jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pokazując w jaki sposób można przekazywać informacje o zagrożeniach bez konieczności wychodzenia z domu.

Na spotkaniu rozmawiano także na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi apelowali o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze zwłaszcza w okresie zimowym. Wyjaśniając przy tym dlaczego warto nosić odblaski, nawet w terenie zabudowanym.

Dlatego też, na koniec spotkania policjanci wręczyli seniorom opaski odblaskowe oraz gadżety promujące bezpieczeństwo.

  • Spotkanie w ramach kampanii "Bezpieczny i świadomy Senior"
  • Spotkanie w ramach kampanii "Bezpieczny i świadomy Senior"
  • Spotkanie w ramach kampanii "Bezpieczny i świadomy Senior"
Praca w Policji