Aktualności

Dzielnicowi odwiedzili uczniów i rozmawiali z nimi o bezpiecznych feriach

Data publikacji 16.01.2019

Dzielnicowi odwiedzili szkołę w Skarbimierzu i w Lipkach. Podczas spotkania rozmawiali z dziećmi o ich bezpieczeństwie podczas ferii. Przekazali niezbędną wiedzę o zagrożeniach z jakimi najmłodsi mogą się spotkać. Ostrzegali przed zbyt ryzykownymi zabawami na świeżym powietrzu i uczulali przed wchodzeniem na zamarznięte rowy, stawy i rzeki. Wszystko po to by nasze pociechy bezpiecznie wypoczęły, a po dwóch tygodniach ferii całe i zdrowe wróciły do szkoły.

W następnym tygodniu jeszcze w szkołach będą zajęcia, a później w naszym województwie zaczynają się wyczekiwane przez uczniów ferie zimowe. To czas kiedy nasze pociechy wyjeżdżają na zimowiska, kolonie i w odwiedziny do rodziny. Aby ten czas był bezpieczny i dzieci potrafiły o siebie zadbać dzielnicowi z powiatu brzeskiego prowadzą zajęcia w szkołach i przedszkolach. Podczas spotkań rozmawiają, ostrzegają i uczą dzieci właściwych zachowań.

Mundurowi mówią jak bezpiecznie zachować się na koloniach. Przypominają o tym, żeby nie oddalać się od swojej grupy, a przede wszystkich słuchać co mówią opiekunowie. Ważne by dzieci wiedziały co im grozi w kontakcie z nieznajomymi osobami i jak niebezpieczne mogą być zabawy w miejscach nam nie znanych. Mimo, że w naszym powiecie prawdziwej zimy na razie nie ma, dzielnicowi ostrzegają przed zabawami na zamarzniętych rowach, rzekach i stawach. Pogoda jest zmienna i do rozpoczęcia ferii może jeszcze spaść śnieg i przyjść mróz. Obrazują też dzieciom jak mogą się skończyć wędrówki po nieznanych podwórzach i pustostanach.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mundurowi przypomnieli również o zasadach obowiązujących na drodze i w podróży. Najmłodsi doskonale wiedzą, że podczas spaceru nie wbiegamy na jezdnie, a na drugą stronę przechodzimy w miejscu do tego wyznaczonym. Po zmroku zaś nosimy elementy odblaskowe. W ramach działań profilaktycznych Urząd Gminy w Skarbimierzu zakupił kamizelki odblaskowe, które już są rozdawane uczniom.

Bezpieczeństwo najmłodszych podczas ferii jest bardzo ważne. Wszyscy musimy o nie zadbać. Odpowiedzialność spoczywa na rodzicach, opiekunach oraz policjantach. W związku z organizowanymi licznymi wyjazdami na zimowiska brzescy policjanci będą kontrolować autokary przewożące dzieci. O zgłoszenie takiej kontroli prosimy przynajmniej w dzień poprzedzający wyjazd pod nr tel. 77/4240072. Punkt kontroli autokarów został wyznaczony przy DK 94 – parking obok Rybiorza.

  • Bezpieczne ferie 2019
  • Bezpieczne ferie 2019
  • Bezpieczne ferie 2019
Praca w Policji