Rozmawialiśmy z dziećmi o bezpiecznych feriach - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Rozmawialiśmy z dziećmi o bezpiecznych feriach

Data publikacji 16.01.2019

Przed nami ferie zimowe. Dla najmłodszych to upragniony czas wypoczynku. Nyscy policjanci jak co roku w ramach działań „Bezpieczne Ferie” spotykają się z dziećmi aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Przekazują niezbędną wiedzę o zagrożeniach z jakimi najmłodsi mogą się spotkać. Ostrzegają przed zabawami na zamarzniętych zbiornikach wodnych i w miejscach nieznanych. Wszystko po to by nasze pociechy podczas ferii bezpiecznie wypoczęły, a po dwóch tygodniach beztroski całe i zdrowe wróciły do szkoły.

Za kilka dni w województwie opolskim rozpoczynają się ferie zimowe. To czas kiedy nasze pociechy wyjeżdżają na zimowiska, kolonie i w odwiedziny do rodziny. Aby ten czas był bezpieczny i dzieci potrafiły o siebie zadbać, nyscy policjanci spotykają się z nimi w Szkołach i Przedszkolach. Podczas tych spotkań rozmawiają, ostrzegają i uczą dzieci właściwych zachowań.

W tym tygodniu tj. 14 i 15 stycznia odwiedziliśmy już uczniów Szkoły Podstawowej w Goświnowicach i Prusinowicach. W trakcie prelekcji mundurowi mówili o tym jak bezpiecznie zachować się na koloniach. Przypominali dzieciom aby nie oddalały się od swojej grupy, a przede wszystkich słuchali co mówią opiekunowie. Ważne by dzieci wiedziały co im grozi w kontakcie z nieznajomymi osobami i jak niebezpieczne mogą być zabawy w miejscach nam nie znanych.

Policjanci ostrzegali przed zabawą na zamarzniętych rzekach i zbiornikach wodnych. Informowali jak mogą się skończyć wędrówki po nieznanych podwórzach i pustostanach. Dzieci chętnie włączały się w rozmowę, zadawały pytania i słuchały co mają im do przekazania policjanci.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszy, mundurowi przypomnieli również o zasadach obowiązujących na drodze i w podróży. Najmłodsi doskonale wiedzą, że podczas spaceru nie wbiegamy na jezdnie, na druga stronę przechodzimy w miejscu do tego wyznaczonym, a po zmroku nosimy elementy odblaskowe.

Praca w Policji