Aktualności

Podsumowanie akcji "Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie" na drogach Opolszczyzny

Data publikacji 27.12.2018

Za nami długi świąteczny weekend. Od piątku do środy na drogach naszego województwa doszło do 8 wypadków, gdzie rannych zostało 10 osób. Policjanci zatrzymali również 28 nietrzeźwych kierujących. Niestety, niedostosowanie prędkości do zimowych, często trudnych warunków oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych.

Podczas świątecznego weekendu nad bezpieczeństwem podróżujących przez Opolszczyznę czuwali policjanci ruchu drogowego oraz prewencji. Funkcjonariusze w oznakowanych oraz nieoznakowanych radiowozach z wideorejestratorami, wyposażeni w ręczne mierniki prędkości i urządzenia do badania stanu trzeźwości, częściej niż zazwyczaj kontrolowali kierowców. Funkcjonariusze zbadali na zawartość alkoholu blisko 5200 kierowców. Oprócz stanu trzeźwości, policjanci sprawdzali również prędkość, czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa oraz przewożą dzieci w fotelikach.

Wśród przebadanych kierowców, policjanci zatrzymali 28 nietrzeźwych. W poniedziałek 24 grudnia, przed godziną 18:00 policjanci kędzierzyńskiej komendy patrolując miasto zauważyli na ul. Kozielskiej peugeota, którego tor jazdy wskazywał, że kierowca może być nietrzeźwy.

Mimo wysyłanych sygnałów do zatrzymania, kierowca cały czas kontynuował jazdę, a nawet zaczął przyśpieszać. Gdy po chwili, musiał zwolnić i zatrzymać się przed rondem, mundurowi uniemożliwili mu dalszą jazdę.

Kierowcą peugeota okazał się 40-letni mieszkaniec województwa śląskiego. Badanie stanu trzeźwości pokazało, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila.

Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna kierował samochodem pomimo tego, że ponad pół roku wcześniej zostały mu cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami z powodów zdrowotnych. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia. Teraz za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem.

Zadaniem policjantów, było także zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu na drogach dojazdowych do miast oraz na głównych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez Opolszczyznę.

Od piątku do środy na terenie naszego województwa doszło do 8 wypadków, gdzie rannych zostało 10 osób oraz do 22 niegroźnych kolizji. W tych zdarzenia nikt nie zginął, dlatego można święta na opolskich drogach uznać za bezpieczne.

Praca w Policji