Miał 2 promile – jechał wprost na kryminalnych - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Miał 2 promile – jechał wprost na kryminalnych

Data publikacji 12.12.2018

2 promile alkoholu w organizmie miał 24-letni kierowca renault. Mężczyzna stracił panowanie nad swoim pojazdem, uszkodził w nim koła i na koniec wpadł w ręce kryminalnych z Brzegu. Grozi mu teraz do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i grzywna.

Do tego zdarzenia doszło w poniedziałkową noc. Na jednej z ulic w mieście, około godziny 2:00, patrol kryminalny zauważył jak w ich kierunku, z dużą prędkością jedzie renault. Pojazd poruszał się całą szerokością jezdni i stwarzał zagrożenie dla innych.

Policjanci zawrócili za mężczyzną, który stracił panowanie nad pojazdem i kilkukrotnie uderzył w krawężnik. Kilkaset metrów dalej funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą siedział 24-letni mężczyzna, od którego wyraźnie była wyczuwalna woń alkoholu. Badanie na urządzeniu pokazało, że w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna stracił swoje uprawnienia. Grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności, minimum 5 000 grzywny i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również za pasażerów i innych użytkowników dróg. Nie lekceważmy zatem prawa, bo nasze bezmyślne zachowanie może innych kosztować zdrowie, a nawet życie. Nigdy i pod żadnym pozorem nie wsiadajmy za kierownicę pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Będąc pod ich działaniem nasz organizm nie kontroluje wszystkiego, co się dzieje na drodze. Reakcje są spowolnione, widzenie zaburzone, a wyobraźnia skłania do brawury.  Bądźmy rozsądni i za kierownicę wsiadajmy jedynie na trzeźwo!

Praca w Policji