Zachowali czujność, nie dali się oszukać - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Zachowali czujność, nie dali się oszukać

Data publikacji 05.12.2018

Policjanci z Nysy kolejny raz ostrzegają przed oszustami, którzy działają metodą „na wnuczka”. Podejrzani dzwonią w imieniu chorych krewnych lub tych którzy uczestniczyli w wypadku drogowym i potrzebują pieniędzy jako rekompensatę pokrzywdzonym. Podobne telefony wczoraj otrzymało kilku mieszkańców powiatu nyskiego. Na szczęście rozmówcy zachowali zdrowy rozsądek i nie dali się oszukać.

4 grudnia, kilku mieszkańców powiatu nyskiego odebrało telefony od oszustów. Rozmówcy zaczynali od telefonu na numer stacjonarny. Podczas rozmowy przedstawiali się jako członkowie najbliższej rodziny, którzy pilnie potrzebują pomocy w związku z uczestniczeniem w wypadku drogowym i rekompensatą dla pokrzywdzonego lub chorobą. Na szczęście czujność mieszkańców naszego powiatu wczoraj nie zawiodła. Nysanie od razu informacje potwierdzali u swoich krewnych, a następnie o całym zdarzeniu informowali policjantów.

Pamiętajmy, że w przypadku osób, które telefonicznie podają się za członków rodziny lub proszą o przekazanie pieniędzy przez osoby pośredniczące, należy każdorazowo najpierw weryfikować uzyskane przez telefon informacje, poprzez osobiste nawiązanie kontaktu z członkiem rodziny, który zwrócił się o pomoc. Do kontaktu należy wykorzystywać wyłącznie posiadane przez siebie numery telefonów, a nie numery podane przez osobę dzwoniącą. W sytuacjach budzących wątpliwość i uzasadniających podejrzenie oszustwa należy natychmiast powiadomić najbliższą jednostkę Policji lub dzwonić na numer alarmowy 112.

Ładowanie odtwarzacza...
Praca w Policji