O dopalaczach z dziećmi i rodzicami - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

O dopalaczach z dziećmi i rodzicami

Data publikacji 06.11.2018

Co powinniśmy wiedzieć o narkotykach i dopalaczach, jakie są skutki prawne i zdrowotne używania tych niebezpiecznych substancji – to tylko niektóre pytania, na które odpowiadała policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną. Funkcjonariuszka spotyka się z uczniami szkół podstawowych, rodzicami oraz nauczycielami, gdzie prowadzi warsztaty i prezentuje walizkę narkotykową. Dzięki niej uczestnicy warsztatów mogli zobaczyć substancje, które do złudzenia przypominają środki odurzające.

Policjantka z Zespołu ds. Nieletnich nyskiej komendy, spotkała się z uczniami szkół podstawowych, nauczycielami oraz rodzicami. Spotkania te miały na celu przekazanie informacji o zagrożeniach związanych z używaniem narkotyków i dopalaczy.

Podczas prelekcji funkcjonariuszka omówiła rodzaje narkotyków oraz objawy ich zażycia. Opowiedziała, jakie są procedury postępowania w przypadku ujawnienia u ucznia substancji, która w konsekwencji może okazać się narkotykiem lub dopalaczem.

Wśród przekazywanych informacji nie zabrakło tych dotyczących wyglądu narkotyków i dopalaczy. Nadkom. Małgorzata Jeżewska zaprezentowała uczestnikom spotkania walizkę narkotykową zawierającą do złudzenia przypominające środki odurzające oraz dopalacze. Dzięki niej opiekunowie zobaczyli również jak wyglądają akcesoria służące do zażywania narkotyków, a także przedmioty służące do ich ukrycia.

To jedno z wielu spotkań profilaktycznych jakie w najbliższym czasie policjanci będą realizować. Ważne jest, aby dorośli wiedzieli, na jakie zagrożenia narażeni są uczniowie, a przede wszystkim potrafili odpowiednio postąpić, gdy zauważą jakiekolwiek niepokojące sygnały.  

  • O dopalaczach z dziećmi i rodzicami
  • O dopalaczach z dziećmi i rodzicami
  • O dopalaczach z dziećmi i rodzicami
  • O dopalaczach z dziećmi i rodzicami
  • O dopalaczach z dziećmi i rodzicami
  • O dopalaczach z dziećmi i rodzicami