O bezpieczeństwie w sieci z uczniami szkół podstawowych - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

O bezpieczeństwie w sieci z uczniami szkół podstawowych

Data publikacji 25.10.2018

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Korfantowie przeprowadził szereg zajęć profilaktycznych z uczniami szkół podstawowych. Podczas prelekcji mówił o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Głównym celem spotkań było przekazanie nastolatkom wiedzy dotyczącej odpowiedzialności prawnej oraz omówienie tematyki związanej z cyberprzemocą i zagrożeniami, jakie niesie ze sobą Internet.

Spotkania profilaktyczne poświęcone były tematyce związanej z zagrożeniami płynącymi z wirtualnego świata, jakim jest Internet. Obok pozytywnych zastosowań sieci, pojawiają się również zagrożenia, od gier i treści nieodpowiednich dla wieku poprzez kontakty z osobami poznanymi w sieci, aż do przemocy rówieśniczej z użyciem mediów elektronicznych.

Sierż. sztab. Grzegorz Gorski – dzielnicowy z korfantowskiego komisariatu omówił kwestię odpowiedzialności  prawnej osób nieletnich, a także przedstawił najczęstsze czyny, które popełniają osoby w młodym wieku. Policjant zwrócił również uwagę na problem przemocy wśród dzieci i młodzieży z wykorzystaniem Internetu. Młodzi ludzie bardzo często nie są świadomi konsekwencji swojego zachowania niezgodnego z prawem, a także faktu, że w sieci nikt nie jest anonimowy.

Mundurowy podczas spotkań tłumaczył uczniom, w jaki sposób rozmawiać z innymi w sieci, tak, aby nie naruszać ich godności i prywatności. Poza tym, co zrobić w sytuacji, gdy ktoś obcy chce z nami nawiązać znajomość przez Internet. Podkreślał, że Internet jest formą komunikacji i tak jak w realnym świecie należy również w sieci przestrzegać prawa. Poruszył również tematy związane z nielegalnym ściąganiem i udostępnianiem plików, wykorzystywaniem publikacji internetowych w pracach szkolnych oraz umieszczaniem bez zgody innych osób ich zdjęć i nagrań z telefonów komórkowych w sieci.

  • O bezpieczeństwie w sieci z uczniami szkół podstawowych
  • O bezpieczeństwie w sieci z uczniami szkół podstawowych
  • O bezpieczeństwie w sieci z uczniami szkół podstawowych
Praca w Policji