Aktualności

Kampania „Dobrze Cię widzieć” zainaugurowała w naszym województwie

Data publikacji 23.10.2018

Ponad 3 miliony kamizelek odblaskowych do końca roku trafi do dzieci z podstawówek w całej Polski. Dzięki kampanii „Dobrze Cię widzieć” dzieci będą bardzie widoczne w drodze do szkoły. Celem akcji jest ochrona dzieci przed wypadkami, a także budowanie świadomości na temat własnego bezpieczeństwa.

W piętek 19 października w Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 w Brzegu odbyła się wojewódzka inauguracja ogólnopolskiej kampanii na rzecz bezpieczeństwa „Dobrze Cię widzieć”. W ramach akcji ponad 3 miliony dzieci w całej Polsce otrzyma kamizelki odblaskowe. Głównym organizatorem kampanii jest Fundacja Narodowy Dzień Życia.

Podczas imprezy dyrektor szkoły Pani Lucyna Bończak podkreśliła, że dzieci muszą pamiętać o swoim bezpieczeństwie. Najmłodsze, do szkoły są zaprowadzane przez rodziców, jednak te nieco starsze muszą same o siebie zadbać i pamiętać o podstawowych zasadach obowiązujących na drodze. Warto zatem nosić kamizelki odblaskowe, dzięki którym jesteśmy bardziej widoczni.

W brzeskiej inauguracji wzięli udział: Zastępca Burmistrza Brzegu Tomasz Witkowski, przedstawiciel Fundacji Narodowego Dnia Życia – Grzegorz Jabłoński. Nie zabrakło również kpt. Sławomira Jakubik z Państwowej Straży Pożarnej, Komendanta Straży Miejskiej Krzysztofa Szarego, a także  nas. Naczelnik Wydziału Prewencji kom. Michał Roman i Asystent ds. Nieletnich i Profilaktyki Społecznej mł. asp. Magdalena Bielecka – zachęcali do noszenia odblasków na co dzień i mówili o tym jak wiele, pieszemu bądź rowerzyście daje kamizelka odblaskowa.

W ramach kampanii nauczyciele z każdej podstawówek otrzymują konspekty zajęć dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzięki tej akcji w całej Polsce od najmłodszych lat możemy kształtować w dzieciach dobre nawyki i modę na noszenie odblasków.

Praca w Policji