Poszukiwany 2 listami gończymi wpadł w Opolu - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Poszukiwany 2 listami gończymi wpadł w Opolu

Data publikacji 02.10.2018

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zatrzymali poszukiwanego dwoma listami gończymi 39-latka. Mężczyzna od ponad roku ukrywał się przed organami ścigania. Ciążył na nim wyrok 3 lat więzienia. Mieszkaniec Opola skazany był między innymi za znieważenie funkcjonariusza. Zupełnie zaskoczony wpadł w mieszkaniu w centrum miasta. 39-latek trafił już do zakładu karnego, gdzie odbywa zasądzony wyrok.

Na początku 2017 roku, Sądy Rejonowe w Opolu jak i w Tucholi, wydały za 39-letnim mieszkańcem Opola listy gończe. Mężczyzna został skazany prawomocnym wyrokiem na 3 lata więzienia. Miał na swoim koncie liczne naruszenia prawa, między innymi kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz znieważenie funkcjonariusza. Uciekł jednak przed odpowiedzialnością. Jego poszukiwaniem zajęli się kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Policjanci wpadli ponownie na jego trop i wytypowali miejsce, w którym mógł się ukrywać. Było to mieszkanie na jednym z osiedli w centrum miasta. Akcję zatrzymania przygotowali kryminalni z Opola. Ich ustalenia okazały się trafne. 39-latek został zatrzymany i przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 3 lata.

Praca w Policji