Unikał kary więzienia - namierzyli go policjanci - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Unikał kary więzienia - namierzyli go policjanci

Data publikacji 28.09.2018

Głubczyccy policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca gminy Kietrz. Mężczyzna zlekceważył sądowy wyrok skazujący go na więzienie. Sprawa trafiła na wokandę, gdy w połowie 2016 roku ukradł samochód i urządził sobie rajd ulicami powiatu. Po kilku kilometrach rozbił się na poboczu. Dodatkowo okazało się, że był nietrzeźwy. Wpadł dzisiaj wczesnym rankiem - został już przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną przez wymiar sprawiedliwości karę.

20-letni mieszkaniec gminy Kietrz był poszukiwany - miał odbywać karę więzienia za przestępstwa popełnione w połowie 2016 roku. Wtedy to, mężczyzna ukradł samochód i urządził sobie rajd ulicami powiatu. Po kilku kilometrach rozbił się na poboczu. Okazało się, że był nietrzeźwy. W swoim organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu.

Wówczas zastał przez głubczyckich funkcjonariuszy zatrzymany, a sąd skazał go na karę więzienia. 20-latek zlekceważył jednak wyrok i zaczął się ukrywać. Gdy miejscowi policjanci otrzymali informację, że mężczyzna unika kary a sąd wydał nakaz zatrzymania go, rozpoczęli jego poszukiwanie. Mieszkaniec gminy Kietrz został zatrzymany 28 września, wczesnym rankiem, na jednej z ulic powiatu. Został już przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną przez wymiar sprawiedliwości karę.