Włamywał się i kradł - wpadł w ręce śledczych - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Włamywał się i kradł - wpadł w ręce śledczych

Data publikacji 14.09.2018

Kryminalni z Brzegu zatrzymali 23-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna jest podejrzewany o kradzieże i włamania. Jego łupem padły głównie elektronarzędzia i pieniądze. Straty które spowodował sięgają 17 000 złotych. Za takie przestępstwa grozi kara do 10 lat więzienia.

Do wszystkich tych zdarzeń dochodziło w Brzegu od początku czerwca do końca lipca tego roku. W tym czasie dyżurny odbierał zgłoszenia dotyczące kradzieży i włamań. Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego.

W miejscach gdzie dochodziło do przestępstw funkcjonariusze zabezpieczyli ślady i zebrali materiały dowodowe. Śledczy przesłuchali poszkodowanych i świadków. Materiały, które zgromadzili pozwoliły na wytypowanie podejrzewanego w tej sprawie. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że to 23-letni mieszkaniec Brzegu. Mężczyzna włamał się m.in do przychodni stomatologicznej i sklepu, skąd skradł pieniądze. Przestępstwa dotyczyły również kradzieży elektronarzędzi z samochodów. Straty oszacowane przez poszkodowanych to 17 000 złotych.

Policjanci ustalili gdzie mężczyzna może przebywać i 11 września zatrzymali go w jednym z lokali w mieście. Przedstawili mu 5 zarzutów. Wszystkie dotyczyły kradzieży i włamań, za które grozi kara do 10 lat więzienia.