Wzorowa współpraca policjantów z Głubczyc i Raciborza - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Wzorowa współpraca policjantów z Głubczyc i Raciborza

Data publikacji 13.09.2018

Błyskawiczna reakcja mundurowych pozwoliła zatrzymać podejrzanego o kradzież w supermarkecie. Całe zajście nagrała sklepowa kamera, która pomogła w ustaleniu rysopisu mężczyzny, który miał ukraść towar. Jak się okazało, mężczyzna uciekł na teren województwa śląskiego, gdzie już po chwili został zatrzymany.

10 września, w godzinach popołudniowych, policjanci z Kietrza otrzymali zgłoszenie o kradzieży sklepowej. Całe zajście zostało zarejestrowane przez kamery, które pomogły w ustaleniu dokładnego rysopisu podejrzanego oraz numer rejestracyjnych pojazdu którym uciekł.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna poruszał się samochodem, który zarejestrowany jest na osobę mieszkającą w jednej spod raciborskich miejscowości. Dyżurny z Głubczyc natychmiast powiadomił dyżurnego raciborskiej policji, który wysłał patrole by zablokowały wjazd do miasta. Pozostali funkcjonariusze pojechali do miejsca zamieszkania właściciela pojazdu. W pewnym momencie zauważyli oni osobowego volkswagena, którego numer rejestracyjny zgadzały się z podejrzewanym. Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że w środku jest poszukiwany 21-latek, podejrzany o kradzież w kietrzańskim supermarkecie.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu w Kietrzu. Ustalenia kryminalnych pozwoliły powiązać mężczyznę z innymi kradzieżami, do których doszło na terenie Kietrza. Mężczyzna usłyszał łącznie 5 zarzutów kradzieży. Straty oszacowano na ponad 2 000 złotych. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.