Aktualności

Nietrzeźwy, bez uprawnień i poszukiwany kierowca wpadł podczas kontroli drogowej

Data publikacji 11.09.2018

Brzeska drogówka zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy podróżowali oplem. 20-letni pasażer posiadał narkotyki, a siedzący za kierownicą 34-latek był nietrzeźwy. Dodatkowo okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary 4 lat pozbawienia wolności. Obaj usłyszeli zarzuty, starszy z mężczyzn trafił już do więzienia.

Do tego zdarzenia doszło 9 września kilka minut przed godziną 12:00. To wtedy na jednej z ulic w mieście funkcjonariusze z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę opla. Od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu, a badanie potwierdziło przypuszczenia policjantów. Kierowca w organizmie miał ponad pół promila alkoholu.

Oprócz 34-latka, samochodem podróżował też 20-letni pasażer. Szczegółowa kontrola pokazała, że posiadał on przy sobie narkotyki. Kilkanaście gramów zakazanych substancji ukrywał w schowku oraz w portfelu. Badanie narkotesterem potwierdziło, że zabezpieczona substancja to marihuana.

Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że kierowca nigdy nie posiadał prawa jazdy i jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości za przestępstwa przeciwko mieniu. Mężczyzna trafił już do więzienia gdzie odbywa karę 4 lat pozbawienia wolności. Natomiast jego młodszy kolega, za posiadanie narkotyków, musi się liczyć z karą do 3 lat więzienie.

Praca w Policji