Święto Policji na Opolszczyźnie - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Święto Policji na Opolszczyźnie

Data publikacji 24.07.2018

25 lipca na Rynku w Opolu odbędą się główne uroczystości związane z wojewódzkimi i miejskimi obchodami Święta Policji. W tym roku wyjątkowe, bo obchodzimy 100-lecie odzyskania Niepodległości oraz 99-lecie powstania Polskiej Policji. Patronat honorowy objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Joachim Brudziński. Podczas apelu policjanci odbiorą medale i odznaczenia a także akty mianowania na kolejne stopnie służbowe. Na koniec odbędzie się występ orkiestry policyjnej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Główne obchody Święta Policji na Opolszczyźnie rozpoczną się o godzinie 11:00 mszą świętą w opolskim Kościele Franciszkanów p.w. Świętej Trójcy i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Później nastąpi przemarsz ulicami miasta na Rynek w Opolu. Tam odbędzie się uroczysty apel.

W obchodach uczestniczyć będą: Zastępca Komendanta Głównego Policji, parlamentarzyści ziemi opolskiej, Wojewoda Opolski, Marszałek Województwa Opolskiego, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, wymiaru sprawiedliwości, duchowieństwa, przedstawiciele instytucji, firm, organizacji społecznych oraz mieszkańcy Opolszczyzny.