Rzutki ratownicze na wyposażeniu radiowozów - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Rzutki ratownicze na wyposażeniu radiowozów

Data publikacji 03.07.2018

Ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego spotkali się z policjantami z brzeskiej komendy. To ważne spotkanie odbyło się na brzeskiej stanicy. Tam prezes powiatowego oddziału WOPR Pan Janusz Głowik na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Brzegu insp. Zbigniewa Dychusa użyczył funkcjonariuszom 7 rzutek ratowniczych.

Policjanci podczas codziennej służby zmagają się z różnymi zadaniami. Jednym z tych zadań jest ratowanie życia i zdrowia ludzkiego. Bywa tak, że interweniują w stosunku do osób, które z różnych powodów znalazły się w Odrze lub innym zbiorniku wodnym. Często też, przed przyjazdem strażaków czy ratowników wyposażonych w odpowiedni sprzęt, policjanci są pierwsi na miejscu. W takich przypadkach rzutka ratownika może okazać się bardzo pomocna w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego.

Wspólne inicjatywy i współpraca między służbami wpływa przede wszystkim na bezpieczeństwo osób potrzebujących. Użyczony przez powiatowy oddział WOPR sprzęt to kolejny krok w trosce o mieszkańców naszego regionu. Boje trafią na wyposażenie radiowozów w Brzegu, Grodkowie i Lewinie Brzeskim.

Podczas spotkania ochotnicy z WOPR przeszkolili policjantów. Pokazali jak prawidłowo posługiwać się bojami. Jak je rzucać i jak prawidłowo lina powinna być zwinięta by rzut był wykonany celnie.

Praca w Policji