Pies do wykrywania narkotyków w akcji - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Pies do wykrywania narkotyków w akcji

Data publikacji 27.06.2018

Łącznie 5 zarzutów usłyszał 18-latek z jednej spod głubczyckich miejscowości. Kryminalni podczas przeszukania w jego mieszkaniu znaleźli narkotyki. W ich odnalezieniu pomógł specjalny pies służbowy. Badania narkotesterem wykazały, że jest to marihuana, amfetamina oraz tabletki extazy. Mężczyzna został zatrzymany. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

Policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową w głubczyckiej komendzie podejrzewali, że mieszkaniec jednej z miejscowości gminy Głubczyce, może posiadać środki odurzające.

Policjanci wspólnie z kolegami ze Służby Celnej, pojechali do mieszkania mężczyzny. Podczas przeszukania funkcjonariusze wykorzystali specjalnego psa służbowego. Już po niedługim czasie mundurowi znaleźli ukryte w meblach środki odurzające. 18-letni mężczyzna ukrywał tam ponad 120 gramów suszu marihuany, roślinę konopi, przeszło 20 tabletek extazy oraz amfetaminę. W mieszkaniu znajdowały się również urządzenia do przetwarzania narkotyków oraz aparatura do uprawy konopi. Mundurowi zabezpieczyli narkotyki oraz sprzęt. Mężczyzna został zatrzymany.

Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły na przedstawienie 18-latkowi łącznie 5 zarzutów m.in. uprawy oraz posiadania narkotyków. Za taki czyn grozi kara nawet do 3 lat więzienia.

  • W akcji pies do wykrywania narkotyków
  • W akcji pies do wykrywania narkotyków
  • W akcji pies do wykrywania narkotyków
  • W akcji pies do wykrywania narkotyków
  • W akcji pies do wykrywania narkotyków
Praca w Policji