Policjanci zatrzymali włamywacza - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Policjanci zatrzymali włamywacza

Data publikacji 27.06.2018

Kryminalni z Brzegu zatrzymali 22-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież, włamanie i zniszczenie mienia. W jego zainteresowaniu były elektronarzędzia i alkohole, a swoim działaniem spowodował straty na blisko 5 000 złotych. Podejrzany był już karany za podobne przestępstwa. Teraz grozi mu nawet do 15 lat więzienia

Informację o tych zdarzeniach brzescy funkcjonariusze otrzymywali w maju i czerwcu tego roku. Zgłoszenia dotyczyły kradzieży, włamania i zniszczenia mienia. Sprawą zajęli się śledczy, a w miejscach gdzie dochodziło do przestępstw zabezpieczyli ślady, zebrali dowody i rozpytali świadków. Dzięki uzyskanym informacjom, ustalili rysopis i wytypowali podejrzewanego.

Praca operacyjna funkcjonariuszy pozwoliła na ustalenie, gdzie podejrzewany o te przestępstwa mężczyzna może przebywać. 25 czerwca został on namierzony i zatrzymany na jednej z ulic w mieście. To 22-letni mieszkaniec Brzegu. Śledczy ustali, że podejrzewany w maju z jednej z piwnic w mieście miał skraść m.in. kosiarkę spalinową i wiertarkę. W czerwcu zaś włamał się do jednego z lokali. Wtedy jego łupem padło kilkanaście butelek alkoholu. Odpowie on również za zniszczenie opon w samochodzie. Swoim działaniem spowodował szkody łącznie na blisko 5 000 złotych.

Zatrzymany usłyszał 3 zarzuty – kradzieży, włamania i zniszczenia mienia. Był już karany za podobne przestępstwa. Teraz grozi mu do 15 lat więzienia.

Praca w Policji