O bezpieczeństwie nad wodą - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

O bezpieczeństwie nad wodą

Data publikacji 26.06.2018

Pierwszy wakacyjny weekend za nami. Pogoda daje nam nieco odpocząć od upałów. Jednak to nie przeszkadza by dobrze się bawić, cieszyć czasem wolnym od obowiązków i spędzać dni na świeżym powietrzu. Tym razem spotkaliśmy się z najmłodszymi na festynie zorganizowanym przez OSP Michałowice. Tam rozmawialiśmy o bezpieczeństwie podczas wakacji.

Wakacyjne spotkania z dziećmi rozpoczęliśmy niedzielnym festynem w Michałowicach. Tam Ochotnicza Straż Pożarna zorganizował mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Były tańce, zabawy, konkursy i strażackie konkurencje. Dzieci rywalizowały, aktywnie spędzały czas i dobrze się bawiły. Mogły zobaczyć jak wygląda wóz straży pożarnej i jakiego sprzętu używają w akcji.

W to niedzielne popołudnie rozmawialiśmy też o bezpieczeństwie najmłodszych i o tym jak wygląda codzienność w mundurze. Dzieci miały okazję wsiąść za kierownicę radiowozu i poczuć jak to jest być policjantem. Przede wszystkim jednak to była okazja ku temu by przypomnieć najważniejsze zasady, o których mówi akcja Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Tłumaczyliśmy dlaczego warto korzystać tylko i wyłącznie z kąpielisk strzeżonych i przestrzegaliśmy przed wygłupami w wodzie, skakaniem „na główkę” czy tam gdzie nie znamy dna. Warto też dostosować się do regulaminu kąpieliska oraz obowiązujących na nim oznaczeniach. Zanim zaś wejdziemy do wody pamiętajmy by oswoić się z temperaturą wody, która jest niższa niż powietrza. Dzięki takiemu zachowaniu unikniemy skurczy mięśni, które mogą być dla nas niebezpieczne.

To początek wakacji i przygód, które nas na nich mogą spotkać. Zawsze jednak podczas dobrej zabawy pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie. To ważne by po wakacjach wszyscy szczęśliwie wrócili do swoich obowiązków. Dzieci do przedszkoli i szkół, a dorośli do pracy. Zatem bawcie się dobrze i bezpiecznie!

 

  • O bezpieczeństwie nad wodą
  • O bezpieczeństwie nad wodą
  • O bezpieczeństwie nad wodą
  • O bezpieczeństwie nad wodą
  • O bezpieczeństwie nad wodą