Policjantka po służbie zatrzymała nietrzeźwego kierowcę - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Policjantka po służbie zatrzymała nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 14.06.2018

Policjantka z brzeskiej komendy, w czasie wolnym od służby, zatrzymała nietrzeźwego kierowcę volkswagena. 21-letni obywatel Ukrainy w organizmie miał ponad promil alkoholu i uderzył w znak drogowy. Tłumaczył, że pomylił biegi i zamiast wycofać, ruszył do przodu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz jego sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Do tego zdarzenia doszło 12 czerwca na jednej z ulic w Brzegu. Tego dnia o godzinie 20:30 dyżurny brzeskiej policji odebrał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy. Jak się okazało na numer alarmowy zadzwoniła policjantka, która w czasie wolnym od służby była świadkiem zdarzenia drogowego. Najpierw widziała jak dwóch mężczyzn wsiada do transportowego volkswagena. Później siedzący za kierownicą mężczyzna zamienił się miejscem z pasażerem. Wtedy samochód ruszył i uderzył w znak drogowy.

Szybka reakcja funkcjonariuszki uniemożliwiła odjechanie mężczyznom z miejsca. W tym czasie na miejsce przyjechali już policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Badanie wskazało, że kierowca w organizmie ma ponad promil alkoholu, a o rok młodszy pasażer 2 promile. Jak tłumaczył odpowiedzialny za zdarzenie 21-letni obywatel Ukrainy, pomylił biegi i zamiast wycofać pojazdem, ruszył do przodu i uderzył w znak drogowy.

Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Grozi mu teraz do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Pamiętajmy!

Skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem jest wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu. Nasza uwaga jest rozproszona, reakcje na różne sytuacje na drodze spowolnione, a wyobraźnia skłania do brawury. Zatem kierowco, w podróż ruszaj tylko trzeźwy, a kiedy widzisz niepokojące zachowanie innych kierowców zareaguj. Możesz uniemożliwić dalszą jazdę lub poinformować nas dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112.

Praca w Policji