"Pomagać i chronić" - policjanci uratowali mężczyznę - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

"Pomagać i chronić" - policjanci uratowali mężczyznę

Data publikacji 14.06.2018

Funkcjonariusze z Komisariatu I Policji w Opolu - post. Sławomir Bahrynowski i post. Dawid Hoffmann - uratowali życie 48–letniemu mieszkańcowi Opola. Mężczyzna stał na parapecie okna i krzyczał, że wyskoczy. Gdy jeden z policjantów rozmawiał z nim, drugi wyważył drzwi i ściągnął go z okna. Mężczyznę przewieziono do szpitala, a jego życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło 12 czerwca ok. godz. 11:00. Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Opolu otrzymał zgłoszenie o osobie, która stała na parapecie. Mieszkanie znajdowało się na 2 piętrze jednego z osiedlowych bloków. Na miejsce pojechali funkcjonariusze z Komisariatu I Policji w Opolu, którzy potwierdzili to zgłoszenie.

Mężczyzna krzyczał, że chce wyskoczyć z okna i odebrać sobie życie. Funkcjonariusze podzielili się więc zadaniami. Gdy post. Sławomir Bahrynowski rozmawiał z mężczyzną odwracając jego uwagę, post. Dawid Hoffmann wyważył drzwi i wszedł do mieszkania. Policjant natychmiast zdjął z parapetu mężczyznę.

Funkcjonariusze z Opola zaopiekowali się mężczyzną do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. 48-latek znalazł się pod opieką lekarza. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

 

Praca w Policji