Z dziećmi o bezpiecznych wakacjach - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Z dziećmi o bezpiecznych wakacjach

Data publikacji 13.06.2018

Jak mile i bezpiecznie spędzić czas nad wodą, na placu zabaw, w domu i na koloniach. Co zrobić kiedy ktoś obcy puka do drzwi, pod jaki numer zadzwonić kiedy potrzebujemy pomocy i jak bezpiecznie podróżować. O tym wszystkim policjanci z Brzegu rozmawiają z tymi najmłodszymi i tymi starszymi dziećmi po to, by czas wolny od zajęć był też czasem bezpiecznym.

Wakacje już za rogiem. Dzieci zaczynają myśleć o czasie wolnym od zajęć, o przygodach które je czekają i nowych przyjacielach których poznają. My zaś spotykamy się z nimi by przekazać im to, co jest ważne by ten czas był spędzony bezpiecznie. W ramach akcji MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przypominamy jak zachować się nad kąpieliskiem czy na basenie. Zwracamy uwagę na zagrożenia z jakimi mogą się spotkać i uwrażliwiamy na zachowania niebezpieczne. Wszystko po to, aby najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń było jak najmniej.

Policjanci przypominają o rzeczach ważnych, które warto wiedzieć bawiąc się w domu czy na podwórzu. Ostrzegają przed wchodzeniem na opuszczone domostwa, pustostany i place budowy. Przestrzegają również przed kontaktem z nieznajomymi i rozmawiają o bezpieczeństwie w podróży. Dzieci muszą wiedzieć, że jadąc samochodem pasy bezpieczeństwa mają być zapięte, a najmłodsi będą bezpieczni w fotelikach i siedziskach. Mundurowi przypominają również o właściwych zachowaniach podczas spacerów, na wczasach czy koloniach kiedy są pod opieką wychowawców.

Warto rozmawiać z naszymi pociechami w szkole, przedszkolu i w domu. To na nas dorosłych spoczywa obowiązek opieki nad nimi. To od nas powinni czerpać wiedzę dzięki której, same będą mogły zadbać o własne bezpieczeństwo. Zatem zdobywajmy wiedzę i przekazujmy dalej.

 

  • spotkanie z dziećmi
  • spotkanie z dziećmi
  • spotkanie z dziećmi
  • spotkanie z dziećmi
  • spotkanie z dziećmi
  • spotkanie z dziećmi