Spotkanie policjantów na Słowenii - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Spotkanie policjantów na Słowenii

Data publikacji 06.06.2018

Krapkowicki policjant został zaproszony przez swoich słoweńskich kolegów na uroczystości 25-lecia powstania Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA w Słowenii. Asp. sztab. Jarosław Waligóra reprezentował tam polska policję. Wśród zaproszonych delegatów byli również policjanci ze Słowacji, Chorwacji, Włoch, Węgier oraz Austrii. Oprócz udziału w samych uroczystościach, mundurowi mogli zapoznać się z funkcjonowaniem i szkoleniem tamtejszej policji.

Prezydent Międzynarodowego Stowarzyszenia Policjantów IPA w Słowenii, z okazji 25-lecia powstania tej organizacji w kraju, zaprosił swoich kolegów z całej niemal Europy. Wśród delegatów z Polski, i był krapkowicki policjant asp. szt. Jarosław Waliogóra.

Policjanci, oprócz uczestniczenia w samych uroczystościach, mogli przyjrzeć się z blisko funkcjonowaniu słoweńskiej Policji. Odwiedzili lokalną komendę w miejscowości Ribnica. Zwiedzili również szkołę policji w Gotenicy. Zaproszeni goście zapoznali się z programem nauczania adeptów słoweńskiej policji oraz strukturą szkolenia i wdrażania funkcjonariuszy do służby.

Dodatkową "wisienką na torcie" był przygotowany przez gospodarzy program turystyczny. Zabytki przyrody i kultury – w tym stolica Lublana – to tylko z niektórych z atrakcji przygotowanych przez słoweńskich policjantów.

Praca w Policji