Trzeźwy poranek na terenie powiatu nyskiego - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Trzeźwy poranek na terenie powiatu nyskiego

Data publikacji 05.06.2018

Ponad 700 przebadanych kierujących, wśród nich 4 zatrzymanych pod wpływem alkoholu. To bilans kilkugodzinnej policyjnej akcji „Trzeźwy Poranek”, która odbyła się na terenie powiatu nyskiego. Policjanci z drogówki wspomagani przez kolegów z Opola, kontrolowali pojazdy, aby wyeliminować z ruchu tych kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść do samochodu pod wpływem alkoholu.

W poniedziałek, tj. 4 czerwca, od wczesnych godzin rannych na ulicach powiatu nyskiego, kierowcy mogli napotkać więcej niż zwykle policyjnych patroli. W ciągu zaledwie kilku godzin, w ramach działań „Trzeźwy poranek”, nyscy policjanci oraz funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu skontrolowali ponad 700 kierujących.

Celem akcji było poprawa bezpieczeństwa na drogach i wyeliminowanie osób, które będąc pod wpływem alkoholu stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym. Podczas działań mundurowi zatrzymali czterech kierowców, którzy zdecydowali się na jazde będąc po wpływem alkoholu.

Do dwóch pierwszych zatrzymań doszło między godziną 4.30 a 5.30 rano, na Szlaku Chrobrego w Nysie. Tam, patrol drogówki zatrzymał 35-latka, który jechał ciężarowym mercedesem w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem pokazało w jego organizmie blisko promil alkoholu. Kolejnym kierowcą, który zdecydował się na jazdę po pijaku był 47-letni kierowca volkswagena. Mężczyzna „wydmuchał” ponad 0,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali również dwóch rowerzystów. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu pokazało u jednego z nich, aż 3 promile alkoholu. Drugi kierujący jednośladem miał blisko 2 prolime alkoholu.

Zatrzymani kierujący samochodami, stracili już swoje uprawnienia. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5000 złotych grzywny.

  • Trzeźwy poranek na terenie powiatu nyskiego
  • Trzeźwy poranek na terenie powiatu nyskiego
  • Trzeźwy poranek na terenie powiatu nyskiego
  • Trzeźwy poranek na terenie powiatu nyskiego
  • Trzeźwy poranek na terenie powiatu nyskiego
  • Trzeźwy poranek na terenie powiatu nyskiego
Praca w Policji