Rozmawialiśmy z głuchołaskimi seniorami o bezpieczeństwie - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Rozmawialiśmy z głuchołaskimi seniorami o bezpieczeństwie

Data publikacji 11.04.2018

W Dziennym Domu Opieki Medycznej w Głuchołazach odbyła się debata społeczna przygotowana przez policjantów z tamtejszego komisariatu. Tematem spotkania było bezpieczeństwo seniorów. Uczestnicy prelekcji dowiedzieli się z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w życiu codziennym oraz jak postępować by nie stać się ofiarą. Na zaproszenie policjantów w spotkaniu wziął udział Komendant Straży Miejskiej w Głuchołazach - Tomasz Dziedziński.

W poniedziałek (10 kwietnia) w Dziennym Domu Opieki Medycznej w Głuchołazach odbyła się debata społeczna ”Bezpieczny Senior”. Organizatorami spotkania byli policjanci z Komisariatu Policji w Głuchołazach.

Policjanci po przeanalizowaniu przestępstw na jakie są najczęściej narażeni nasi seniorzy, przygotowali dla uczestników spotkania specjalny materiał informacyjny oraz filmy szkoleniowe. Funkcjonariuszka z Komendy Policji w Głuchołazach wraz z Komendantem Straży Miejskiej informowali zebranych jak działają przestępcy i w jaki sposób nie dać się oszukać metodą na tzw. wnuczka, policjanta czy funkcjonariusza CBŚ. Co zrobić, żeby nie dać się naciągnąć lub okraść, uczestnicząc w różnego rodzaju prezentacjach, spotkaniach przygotowywanych przez nieuczciwych sprzedawców. Na co uważać w kontaktach z osobami próbującymi nieuczciwie zachęcić nas do zmiany usługodawcy.

Przybyli na spotkanie seniorzy zostali zapoznani z analizą stanu bezpieczeństwa zdarzeń drogowych na terenie powiatu nyskiego. Funkcjonariuszka z Wydziału Ruchu Drogowego z nyskiej komendy - sierż. sztab. Aleksandra Szułczyńska ostrzegała przed niebezpieczeństwami jakie mogą spotkać seniorów jako uczestników ruchu drogowego oraz zachęcała do noszenia odblasków.

W dalszej części spotkania st. sierż. Marta Kublin przypomniała o aplikacji „Dzielnicowy bliżej nas” oraz „Moja Komenda” i przekazała w jak łatwy sposób można skontaktować się z dzielnicowym. Przybliżyła działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa dzięki której, mieszkańcy mogą anonimowo zgłaszać problemy występujące w miejscu ich zamieszkania.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali odblaski ufundowane przez Urząd Miasta w Głuchołazach.

  • Rozmawialiśmy z głuchołaskimi seniorami o bezpieczeństwie
  • Rozmawialiśmy z głuchołaskimi seniorami o bezpieczeństwie
  • Rozmawialiśmy z głuchołaskimi seniorami o bezpieczeństwie
  • Rozmawialiśmy z głuchołaskimi seniorami o bezpieczeństwie
  • Rozmawialiśmy z głuchołaskimi seniorami o bezpieczeństwie