Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego 15-latka - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego 15-latka

Data publikacji 10.04.2018

Prawie 6 godzin trwały poszukiwania za zaginionym 15-latkiem, który uciekł ze szkoły. Młodego mężczyznę szukało ponad 70 policjantów, strażaków oraz ratowników. W poszukiwaniach wykorzystano specjalistyczny sprzęt oraz psy służbowe. Młody mieszkaniec powiatu głubczyckiego został odnaleziony na drodze polnej oddalonej prawie 10 km od szkoły. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

Policjanci z Głogówka, tuż przed godziną 10:00 otrzymali zgłoszenie, że młody mieszkaniec powiatu głubczyckiego uciekł ze szkoły w Racławicach Śląskich. 15-latek chwilę później napisał smsa do swojego kolegi, że źle się czuje i nie wie gdzie jest. Po tym wszystkim kontakt z nim się urwał.  W związku z informacją z której wynikało, że może być zagrożone jego życie i zdrowie, podjęto poszukiwania młodzieńca, nadając im najwyższy priorytet.

Niezwłocznie ogłoszono alarm dla całej prudnickiej komendy. Powiadomiono ościenne jednostki oraz służby ratownicze. W poszukiwaniach udział brało ponad 70 osób: policjantów, strażaków oraz ratowników z Opolskiej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej. Do akcji użyto również samochody terenowe, quady, specjalistyczny sprzęt poszukiwawczy oraz psy służbowe.

Prawie 6 godzinne intensywne przeszukiwanie kilkuset hektarów nieużytków, terenów leśnych oraz pobliskich miejscowości zakończyło się szczęśliwie. Młody chłopak został odnaleziony na drodze polnej oddalonej ponad 10 km od szkoły. 15-latek był osłabiony i został przekazany pod opiekę lekarską.  Jego życiu i zdrowiu już nic nie zagraża.

  • Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego 15-latka
  • Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego 15-latka
  • Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego 15-latka
  • Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego 15-latka
  • Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego 15-latka
  • Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego 15-latkaSzczęśliwy finał poszukiwań zaginionego 15-latka