Nadmierna prędkość - zatrzymane prawa jazdy - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Nadmierna prędkość - zatrzymane prawa jazdy

Data publikacji 14.03.2018

Nadmierna prędkość to ciągle jeden z głównych powodów tragicznych zdarzeń na drogach. Kędzierzyńscy policjanci w miniony poniedziałek zatrzymali 2 kierowców, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Niechlubny rekordzista jechał ponad 120 km/h.

Kędzierzyńscy policjanci ruchu drogowego, dbając o bezpieczeństwo na drodze, stale kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy. W poniedziałek mundurowi zatrzymali prawo jazdy 2 kierującym.

Jednym z nich był 24 -letni kierowca fiata, który w Długomiłowicach w obszarze zabudowanym jechał 123 km/h. Mieszkaniec powiatu głubczyckiego przekroczył tym samym dozwoloną prędkość o ponad 73 km/h.

Nieznacznie mniej, ale również zdecydowanie za dużo, na liczniku miał 32-latek kierujący volkswagenem. Mieszkaniec powiatu kędzierzyńskiego w miejscowości Lubieszów jechał 117 km/h. Oprócz zatrzymanych na 3 miesiące uprawnień do kierowania, nieodpowiedzialni kierowcy zostali ukarani wysokimi mandatami oraz punktami karnymi.

Policjanci przypominają, że zgodnie z nowelizacją przepisów drogowych za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h) grozi utrata prawa jazdy.