Samoobsługowy alkomat w strzeleckiej jednostce - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Samoobsługowy alkomat w strzeleckiej jednostce

Data publikacji 13.03.2018

Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Strzelcach Opolskich nadkom. Arkadiusz Chętnicki podpisał umowę z Burmistrzem Strzelec Opolskich Tadeuszem Gocem, dotyczącą darowizny sprzętu. Mowa tu o alkomacie, który został zakupiony ze środków Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Jest to kolejny krok, który ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu strzeleckiego.

Dzięki środkom przekazanym przez Burmistrza Strzelec Opolskich Tadeusza Goca, Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Opolskich dysponuje nowym samoobsługowym alkomatem.

Urządzenie to jest bardzo proste w obsłudze. Zainstalowane jest w recepcji komendy. Dzięki niemu, każdy kierowca będzie mógł zweryfikować swój stan trzeźwości przed rozpoczęciem jazdy. Menu alkomatu jest intuicyjne, osoby chcące się przebadać,  nie powinny mieć problemów z jego obsługą. Informacje wyświetlane na urządzeniu, krok po kroku wskażą jak postępować, aby wykonać badanie.

Przypominamy !!!

- jeśli zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi od 0,2 ‰ do 0,5 ‰ to jego stan określa się mianem po spożyciu, a jazda autem w takim przypadku stanowi wykroczenie.
- w przypadku gdy zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi ponad 0,5 ‰ to kierowca znajduje się w stanie nietrzeźwości, a kierowanie autem jest traktowanie jako przestępstwo.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara nawet do 2 lat więzienia. Jednak najważniejsze w tym wszystkim, jest nasze wspólne bezpieczeństwo, w tym jak najmniej tragicznych zdarzeń drogowych.

  • Samoobsługowy alkomat w strzeleckiej jednostce
  • Samoobsługowy alkomat w strzeleckiej jednostce
  • Samoobsługowy alkomat w strzeleckiej jednostce