Awantura zakończona zatrzymaniem - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Awantura zakończona zatrzymaniem

Data publikacji 12.03.2018

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w nocy otrzymali zgłoszenie o szarpaninie na jednej z ulic miasta. Na miejscu zastali kobietę i mężczyznę, który podczas interwencji zachowywał się agresywnie. Dodatkowo w jego kurtce mundurowi znaleźli ponad 23 gramy marihuany. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Grozi mu teraz kara nawet do 3 lat więzienia.

W piątek, tuż przed północą, oficer dyżurny strzeleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że na jednej z ulic miasta jakaś kobieta woła o pomoc.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, gdzie zastali kobietę i mężczyznę. Jak ustalili mundurowi wszczynającym awanturę był nietrzeźwy chłopak pokrzywdzonej. Z rozmowy wynikało, że 20-latek miał rzucić się na kobietę i ją szarpać.

Podczas interwencji mężczyzna używał słów wulgarnych oraz nie stosował się do poleceń wydawanych przez policjantów. Mundurowi zatrzymali 20-latka. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna miał blisko promil alkoholu.

Dodatkowo podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli w jego kurtce szklany słoik, w którym znajdował się woreczek strunowy z suszem roślinnym. Badanie wykazało, że to ponad 23 gramy marihuany. Narkotyki zabezpieczyli.

20-letni mieszkaniec Strzelec Opolskich usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Grozi mu teraz kara nawet do 3 lat więzienia.