Akademia bezpieczeństwa w brzeskiej podstawówce - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Akademia bezpieczeństwa w brzeskiej podstawówce

Data publikacji 19.02.2018

Policjanci z Brzegu i Opola włączyli się w akcje Fundacji PZU - Akademia Bezpieczeństwa. Wydarzenie miało na celu propagowanie dobrych wzorców zachować poprzez zabawę. Funkcjonariusze rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. W trakcie spotkania przypominali również o kulturalnym zachowaniu w sieci.

Policjanci z Brzegu i Opola włączyli się w akcję zorganizowaną przez Fundacją PZU przy wsparciu firmy SOSMusic. Podczas AKADEMI BEZPIECZEŃSTWA na dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzegu czekały liczne atrakcję. Zajęcia były prowadzone osobno dla każdej z klas w specjalnych strefach tematycznych: teatru, bezpiecznego ruchu, bezpiecznego dojrzewania oraz pierwszej pomocy. To przez zabawę dzieci najchętniej się uczą. Dlatego były inscenizacje teatralne, quizy, spoty edukacyjne i miasteczko ruchu drogowego.

Policjanci włączyli się w dwie strefy: bezpiecznego dojrzewania i bezpiecznego ruchu. W pierwszej zadaniem funkcjonariuszy było dotrzeć do świadomości młodych ludzi. Obrazowaliśmy zagrożenia z jakimi mogą się spotkać podczas spędzania czasu w sieci. Przestrzegaliśmy przed nawiązywaniem znajomości tą drogą oraz o konsekwencjach spędzania wielu godzin na grach komputerowych. Przypomnieliśmy również o tym że publikowanie zdjęć kolegów, naśmiewanie i obrażanie w sieci jest niedopuszczalne. To czyny zabronione, ale przede wszystkim zachowania, które mogą wyrządzić sporo krzywdy drugiej osobie.

Druga strefa – to bezpieczny ruch. Tutaj dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności na jednośladzie i zweryfikować wiedzę o przepisach drogowych. Każdy, pod fachowym okiem mundurowych, mógł pokonać miejską trasę na której napotykał różne skrzyżowania i ronda. Dla tych dzieci, które jeszcze nie wszystko o bezpieczeństwie wiedzą była to dobra lekcja o tym jak się zachować w drodze do i ze szkoły oraz nauka znaków drogowych.